Novinky
SPORTOVNÍ MALORÁŽKA 2019

  Výsledky 9. kola soutěže Sportovní malorážka s puškohledem 2019                  

více
LETNÍ CENA ODSTŘELOVAČŮ 2019 - VÝSLEDKY

                VÝSLEDKY ZÁVODU    ve střelbě  z Opu do 300m Lib+Sp+St                 

více
Mimořádná členská schůze

Dne 9.5.2019 proběhla Mimořádná členská schůze oddílu sportovní střelby. Závěry z této schůze jsou platné pro následující období a seznámit se s nimi můžete v klubové sekci                     Dne 7. února 2019...

více
Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019

    Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019 najdete v klubové sekci nebo zde

více

Velká cena Moravy, Opu Lib+Sp+St, 08. 06. 2019

 

 

 

 

PROPOZICE 

PŘIHLÁŠKA 

(Před odesláním přihlášky ověřte kvůli zamezení duplicity v Rozpisu směn zda již seznam neobsahuje vaše jméno)

 

Rozpis směn závodu VELKÁ CENA MORAVY 2019, Pěchotní střelnice Dobrotice, 07. - 08. 6. 2019

 

 

 

 

 

Výsledkové listiny v kategoriích:

 

Standard - jednotlivci Volná - jednotlivci Speciál - jednotlivci
Standard - družstva Volná - družstva Speciál - družstva
Zápis

 

 

Závěrečné foto ze soutěže Májová cena odstřelovačů 2019

 

 

 VELKÁ CENA MORAVY, závod odstřelovačů, Holešov - pěchotní střelnice Dobrotice 7. - 8. června 2019

 

Nástup letního počasí je letos trošičku rozpačitý. Ač se na některých místech už i v naší zemi formují agitační úderky, odhodlané zastavit globální oteplování, skutečně teplých dnů by člověk prozatím moc nenapočítal.

 

Velká cena Moravy je pro nás vyvrcholením odstřelovačské sezóny. Přípravám se vždy věnuje hodně času a snažíme se, aby byl tento závod přece jen o něco vyjímečnější. Co však ovlivnit nedokážeme je právě počasí.

 

 

 

 

Startovní listina čítala 53 jmen závodníků, rozdělených do tří kategorií, z nichž už tradičně největší zájem byl o kategorii "VOLNÁ". Po ránu bylo krásně jasno, teplota okolo dvacítky brzy poskočila ještě o pár stupínků výš a vše vypadalo na hladký průběh až do doby, kdy nastaly potíže technického rázu. Jejich odstranění pak trvalo víc než hodinu.

 

Závod se naplno rozběhl až dlouho po deváté hodině, ale to už se na západě zase začaly objevovat těžké černé bouřkové mraky, které obvykle nevěští nic dobrého. Tentokrát jsme měli štěstí. Zesílený vítr v nárazech snad až okolo sedmi metrů sice ovlivňoval střelbu, ale na oplátku pročistil vzduch od začínající miráže a hlavně zažehnal bouřkové nebezpečí.

 

 

Mezi patnácti závodníky v kategorii STANDARD se povedlo získat nejlepší umístění Petrovi Škorpilovi z SSK Choceň. Měl na kontě 459 bodů a jasně zvítězil před Zdeňkem Veselým z OSS SKP Holešov, který nasbíral o rovných deset bodů méně. Třetí příčka pak patřila opavskému Michalovi Olšanovi se 445 body.

 

 

 

 

Vítěznou dvojici ve STANDARDU pak vytvořil Zdeněk Veselý s Petrem Škorpilem (908b.), druhé místo obsadil tandem Pavel Staněk a Milan Bartoň (873b.) a třetí skončil pár Michal Olšan a Petr Siegl (835b.)

 

 

 

 

O poháry v kategorii VOLNÁ usilovalo 28 střelců. První místo v silné konkurenci vybojoval Radek Kučera, reprezentující Munitop.cz. Na vítězství mu stačilo 482 bodů. Druhou příčku obsadil Igor Punčochář z Prahy nástřelem 476 bodů a na třetí pozici figuroval Pavel Krahulík z OSS SKP Holešov se vými 473 body.

 

 

 

 

VOLNÁ - dvojice ovládl tým, vytvořený Radkem Kučerou a Pavlem Jindrou z SSK Skalice společnými 949 body. Druhé místo vybojovala dvojice David Skyba ze Zlína a Igor Punčochář z Prahy součtem 940 bodů a poháry za třetí místo bral Milan Bartoň spolu se Zdeňkem Veselým se ziskem 937 bodů.

 

 

 

 

Poslední hodnocenou kategorií je SPECIÁL. Registrovala se zde desítka závodníků, mezi nimiž se ve Velké ceně Moravy prosadil Alexander Turkovič z KVZ Brno střed. Jeho nástřel 493 bodů znamenal vítězství v kategorii, když se mu podařilo o dva body porazit Vladimíra Skalického z SSKP Nový Jičín a Petra Škorpila z SSK Choceň (484b.)

 

 

 

 

Z pořadí jednotlivců ve SPECIÁLu logicky vyplynulo i pořadí dvojic. První místo s velkým náskokem Vladimír Skalický a Saša Turkovič nástřelem společných 984 bodů, druhé místo obsadil  Petr Lenz a Petr Škorpil součtem 952 bodů a třetí pozice pak patřila Pavlovi Chmelařovi (SSK Zlín) s Lukášem Svobodou (SBK Kozmice) se společnými 928 body.

 

 

 

 

Kompletní výsledky všech závodníků napříč startovním polem najdete v tabulce níže.

 

 

 

 

Výsledkové listiny v kategoriích:

 

Standard - jednotlivci Volná - jednotlivci Speciál - jednotlivci
Standard - družstva Volná - družstva Speciál - družstva
Zápis

 

 

 

Závod Velká cena Moravy je tedy zdárně za námi. Během dne se ještě podařilo trochu snížit časovou ztrátu z dopolední části, takže byly oceňovaným před pátou hodinou odpolední předány poslední trofeje a závod mohl být prohlášen za ukončený.

 

Současně to ale znamená, že jsme se v Holešově přehoupli do druhé poloviny střelecké sezóny. Příští akcí na střelnici v Dobroticích bude Letní cena odstřelovačů ve dnech 16. - 17. srpna. Po ní potom už na úplný závěr letošního roku jen říjnová Podzimní cena. Na tu si ale přece jen chvíli počkáme...

 

Jménem organizačního výboru Oddílu sportovní střelby při SKP MV v Holešově chci poděkovat všem závodníkům za účast a samozřejmě také těm členům našeho oddílu, kteří se podíleli na přípravě, anebo na průběhu soutěže jako rozhodčí za jejich práci.

 

Těším se na viděnou, třeba už na příští soutěži!

 

Mart

 

 

 

 

 Informace k závodu:


  • Závod ve střelbě z velkorážní pušky s optikou do vzdálenosti 300m. 
  • Zúčastnit se mohou příslušníci Policie ČR a příslušníci dalších ozbrojených složek, pozvaní hosté, držitelé ZP a členové ČSS, KVZ, AVZO, apod. 
  • Kategorie VOLNÁ (Služební ráže: 7,62 mm, 5,56 mm), SPECIÁLY (6mm, 6,5 mm), STANDARD (7mm, 8mm).
  • Přihlášky pouze ELEKTRONICKY, formulář bude k dispozici ZDE
     

 

 
Možnost nastřelení zbraní pro zájemce v pátek 7. 6. 2019 od 13:00 - 15:00