Novinky
SPORTOVNÍ MALORÁŽKA 2019

  Výsledky 9. kola soutěže Sportovní malorážka s puškohledem 2019                  

více
LETNÍ CENA ODSTŘELOVAČŮ 2019 - VÝSLEDKY

                VÝSLEDKY ZÁVODU    ve střelbě  z Opu do 300m Lib+Sp+St                 

více
Mimořádná členská schůze

Dne 9.5.2019 proběhla Mimořádná členská schůze oddílu sportovní střelby. Závěry z této schůze jsou platné pro následující období a seznámit se s nimi můžete v klubové sekci                     Dne 7. února 2019...

více
Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019

    Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019 najdete v klubové sekci nebo zde

více

Májová cena odstřelovačů, Opu Lib+Sp+St, 11. 5. 2019

Úvod Závody 2019 VELKORÁŽNÍ PUŠKA S PUŠKOHLEDEM Májová cena odstřelovačů 2019

 

 

 

 

PROPOZICE 

PŘIHLÁŠKA (uzavřeno)

(Před odesláním přihlášky ověřte kvůli zamezení duplicity v Rozpisu směn zda již seznam neobsahuje vaše jméno)

 

Rozpis směn závodu MÁJOVÁ CENA ODSTŘELOVAČŮ 2019, Pěchotní střelnice Dobrotice, 10.- 11. 5. 2019

 

 

 

 

 

Výsledkové listiny v kategoriích:

 

Standard - jednotlivci Volná - jednotlivci Speciál - jednotlivci
Standard - družstva Volná - družstva Speciál - družstva
Zápis

 

 

 

 

Májová cena odstřelovačů, Holešov - Pěchotní střelnice Dobrotice, 11. května 2019

 

 

Série závodů ve střelbě z odstřelovačské pušky do 300m pokračovala v Holešově letos už třetí soutěží s příznačným názvem "Májová cena". Deštivé a studené počasí v posledních dnech trochu vzbuzovalo obavy, ovšem ono sobotní ráno vypadalo všechno výrazně nadějněji. Sluníčko svítilo jako už dlouho ne, ranní teplota okolo deseti stupňů se brzy ustálila na příjemných devatenácti a celé dopoledne panovalo prakticky bezvětří... Změna nastala až v odpoledních hodinách, kdy už začalo pofukovat silněji a při střelbě na běžící cíle dosahoval vítr v nárazech ojediněle až 7 m/s.

 

 

 

 

Na Májovou cenu se přihlásilo něco okolo šestapadesáti zájemců, ale faktický počet byl přece jen o něco nižší. Nakonec se všichni vešli do čtyřech směn po dvanácti a to také výrazně ovlivnilo svižný průběh závodu.

 

 

Ideální podmínky pro střelbu byly zejména v dopolední části, kdy střílíme mířenku na pevné cíle ve vzdálenosti 300, 100 a 200 metrů. Tomu odpovídaly i výsledky. Padala vysoká čísla a současně závod hezky odsýpal. Dá se říct, že okolo dvanácté měli všichni závodníci první půli za sebou.

 

Druhá část, jejíž stěžejní disciplínou je střelba na stranou běžící figuru ve vzdálenosti 300m, už byla trochu sázkou do loterie. Jak už jsem psal dříve, po poledni se začal zvedat vítr a některým závodníkům dokázal pěkně zkomplikovat život. Záleželo hodně na štěstí a odvaze zariskovat při nastavování stranové korekce puškohledu.

 

 

Oddíl sportovní střelby při Sportovním klubu Policie v Holešově má v současné době asi 33 registrovaných členů. Patří se poděkovat především těm, kteří se pravidelně snaží podílet se na organizaci akcí, které v průběhu roku pořádáme. Zabezpečení závodů je vždycky poměrně náročná záležitost a bez aktivního přístupu svých členů by se snad ani nedalo realizovat. 

 

Je potěšitelné, že se vedle ostřílených rozhodčích na jednotlivých cílových stanovištích zapojili do společného díla s naprostou samozřejmostí i naši noví kolegové. Úmyslně nechci nikoho jmenovat jednotlivě, protože to bych pak musel citovat dlouhý seznam jmen členů, kteří stabilně odvádějí poctivou práci. Určitě by si to zasloužili, ale bojím se, že bych někoho opomenul a to by mne opravdu mrzelo.

 

Věřím ale, že náš nově zvolený a omlazený výbor najde způsob jak těmto lidem vyjádřit svou podporu a naoplátku se bude snažit  jim vytvořit co nejvstřícnější podmínky, aby co nejvíce naplnil jejich očekávání v souvislosti s naší společnou zálibou ve střelbě samotné. 

 

Pokud se to podaří, bude to ku prospěchu nejen vlastním členům Oddílu sportovní střelby, ale především prezentaci celého SKP Holešov na veřejnosti. Myslím, že Májová cena naznačila správný směr a přeji novému výboru hodně zdaru! Pokud si společně vybudujeme nekonfliktní prostředí, založené na slušnosti a vzájemné ohleduplnosti, půjde to samo. A věřím, že se u nás pak budou cítit dobře i všichni lidé, kteří k nám na závody přijíždějí nezřídka z opačného konce republiky.

 

 

 

 

Takže jak to vlastně dopadlo? Májová cena byla tradičně soutěží jednotlivců i dvojčlenných družstev v kategoriích STANDARD, VOLNÁ a SPECIÁL. Veškeré výsledky je možné nalézt zde.  Teď budeme chvilku věnovat těm nejlepším.

 

Ve střelbě ze standardní pušky zvítězil Milan Bartoň nástřelem 457 bodů před holešovským Zdeňkem Veselým a to  pouze o jediný bod. Nejlepší trojici pak uzavřel Petr Škorpil (441b.) z SSK Choceň.

 

 

 

 

První místo týmů ve STANDARDu získala dvojice ve složení Milan Bartoň a Pavel Staněk společnými 879 body. Druzí Mělničáci Vlastimil Koblížek a Jaromír Chlumec nakumulovali 815 bodů a třetí místo pak obsadil Jiří Horák a Petr Škorpil s 813 body.

 

 

 

 

Kategorie VOLNÁ bývá pravidelně nejvíce preferovaná. V konkurenci pětadvaceti soupeřů se dokázal nejlépe prosadit Jakub Richter nástřelem 503 bodů. Druhé místo patřilo Pavlovi Jindrovi z SSK Skalice u České Lípy se 491 body.  Na třetí pozici se umístil holešovský Pavel Kahulík se 489 body.

 

 

 

 

Z pěti nominovaných družstev ve VOLNÉ kategorii vyhrálo duo Milan Bartoň a Jakub Richter (991 společných bodů). Druhý v pořadí byl tým AVZO Odry, vytvořený dvojicí René Varhaníček a Jaromír Vojkůvka (956 bodů). Třetí místo pak patřilo Radkovi Kučerovi a jeho parťákovi Pavlovi Jindrovi (953 bodů)

 

 

 

 

Třetí a zbývající kategorie je SPECIAL. Mezi jednotlivci byl nejúspěšnější Alexander Turkovič, reprezentující klub KVZ Brno-střed (513 dosažených bodů), který o 7 bodíků porazil svého kamaráda Vladimíra Skalického z SSKP Nový Jičín. Medaile a pohár za třetí místo vybojoval opět Petr Škorpil z SSK Choceň nástřelem rovných 500 bodů. 

 

 

 

 

Dvojice ve SPECIALu vyhrál tým Vladimír Skalický a Saša Turkovič součtem 1019 bodů před sestavou Pavel Jindra a Petr Škorpil (celkem 967 bodů). Třetí příčku pak obsadil Miroslav Vrábel s Milanem Bartoněm součtem 953 bodů.

 

 

 

 

Přátelé milí, díky všem, kdo jste se závodů zúčastili ať už v poloze vleže za flintou, anebo jako rozhodčí, či personál střelnice. Gratuluji ještě jednou všem vítězům a doufám, že jste se všichni ve zdraví vrátili domů.

 

Příští závod v Dobroticích máme naplánovaný na 8. června a bude to Velká cena Moravy. V nejbližších dnech zveřejníme propozice a následně spusíme přihlášky jako obvykle. Do té doby se mějte co nejlépe a zachovejte nám přízeň!

 

 

mart

 

 

 

 

 

 

 

Informace k závodu:


  • Závod ve střelbě z velkorážní pušky s optikou do vzdálenosti 300m. 
  • Zúčastnit se mohou příslušníci Policie ČR a příslušníci dalších ozbrojených složek, pozvaní hosté, držitelé ZP a členové ČSS, KVZ, AVZO, apod. 
  • Kategorie VOLNÁ (Služební ráže: 7,62 mm, 5,56 mm), SPECIÁLY (6mm, 6,5 mm), STANDARD (7mm, 8mm).
  • Přihlášky pouze ELEKTRONICKY, formulář bude k dispozici ZDE
     

 

 
Možnost nastřelení zbraní pro zájemce v pátek 10. 5. 2019 od 13:00 - 15:00