Novinky
SPORTOVNÍ MALORÁŽKA 2019

  Výsledky 9. kola soutěže Sportovní malorážka s puškohledem 2019                  

více
LETNÍ CENA ODSTŘELOVAČŮ 2019 - VÝSLEDKY

                VÝSLEDKY ZÁVODU    ve střelbě  z Opu do 300m Lib+Sp+St                 

více
Mimořádná členská schůze

Dne 9.5.2019 proběhla Mimořádná členská schůze oddílu sportovní střelby. Závěry z této schůze jsou platné pro následující období a seznámit se s nimi můžete v klubové sekci                     Dne 7. února 2019...

více
Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019

    Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019 najdete v klubové sekci nebo zde

více

Sportovní malorážka s puškohledem, 5. kolo, 23. 6. 2019

 

SPORTOVNÍ MALORÁŽKA S PUŠKOHLEDEM 2019

DESETIKOLOVÁ SOUTĚŽ - započítává se 5 nejlepších výsledků z 10 kol

23.06.2019 5. KOLO propozice výsledky  zápis

 

 

Maximální počet střelců Přihlášeno Zbývající místa
25 19 6

 

 

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH

 

 

 


Komentář k pátému kolu soutěže


Takové parádní společné foto jsme pořídili dnes po ukončení pátého závodu desetikolové soutěže ve střelbě ze sportovní malorážky s puškohledem. Úplně všichni tam sice nejsou, ale s tím už nic nenaděláme.

 

Po nočním dešti bylo nedělní ráno trošku pošmourné, zamračené,  s teplotou okolo 20 °C.  Pofukoval východní vítr, který postupně zesiloval. Ten však alespoň brzy rozehnal mraky, takže slunce před polednem už zase svítilo,  jak by se v tuto roční dobu dalo očekávat.

 

 

 

 

Do závodu se prezentovalo celkem 18 závodníků, mezi nimiž měli opět početní převahu domácí členové OSS SKP Holešov. Mezi ostatními, dalo by se říct pravidelnými účastníky ovšem nechyběli střelci ze Zlína, Přerova, Olomouce a Ostravy.

 

 

 

 

Na malorážkové střelnici VPŠ a SPŠ MV Holešov lze střílet pouze vleže a k dispozici máme celkem pět palebných stanovišť. Závodníci se tedy v první části rozdělili do čtyř směn. V první části se střílelo na osm terčů na padesáti metrech, v různých časových intervalech a po pěti ranách. Celkem je tady třeba 40 nábojů. Každý má před tím ještě možnost nástřelu libovolného počtu ran v čase 4 minut.

 

Po splnění úkolu následuje druhá část, kterou je střelba na stranou běžící terč rovněž ve vzdálenosti 50 metrů. Na běhně mohou vedle sebe ležet jenom čtyři střelci, ale i tak má tato disciplína docela spád, protože se na teto terč pálí pouze 5 ran.

 

 

 

 

Páté kolo vyhrál opět Radek Kovařík z SKP Přerov nástřelem 489 bodů. Je to jeho třetí vítězství v letošní desetikolovce a tímto krokem se dostal v průběžném vedení před Antonína Humplíka, který má na kontě doposud dvě první místa. 

 

Se stejným bodovým ziskem (489b.) obsadil druhou příčku holešovský Jiří Martinec. Při rovnosti bodů rozhoduje o pořadí hodnota běžícího terče a tady měl Martinec pouze 45b., což bylo dva body méně než vítěz.

 

Pro medaili za třetí místo si přišel Pavel Krahulík, také reprezentující domácí oddíl. Vybojoval 483 bodů. Bohužel se mu stejně jako minule nepovedla běhna, která v Holešově většinou rozhoduje. 

 

Také další místa v pořadí patřila holešovským závodníkům. Čtvrtý byl Miloslav Šefránek se 473 body před pátým Jiřím Horákem (462b.) se skvělým výsledkem na běžícím terči, kde zaznamenal pouze jedinou ztrátu.

 

Výsledky všech závodníků jsou k dispozici v tabulce níže:

 

 

SPORTOVNÍ MALORÁŽKA S PUŠKOHLEDEM 2019

DESETIKOLOVÁ SOUTĚŽ - započítává se 5 nejlepších výsledků z 10 kol

23.06.2019 5. KOLO propozice výsledky  zápis

 

 

Příští šance změnit, nebo usměrnit dosavadní vývoj závodu v malorážce s optikou nastane za tři týdny. Znovu se sejdeme o prázdninách, v neděli 14. července.

 

Děkujeme všem za účast, za sportovní chování a těšíme se v Holešově opět na shledanou!

 

mart.

 

 

 

 

 

 

 

Informace k vícekolové soutěži:

 

 • Desetikolová soutěž jednotlivců ve střelbě z malorážní pušky s puškohledem do 50 metrů, bez rozdílu kategorií
 • Do závěrečného součtu se každému jednotlivci započítají výsledky pěti nejlepších kol, přičemž všechny dílčí závody proběhnou na malorážkové střelnici v areálu policejních škol v Holešově.
 • Z důvodů omezené kapacity střelnice je počet závodníků v jednom kole omezen počtem 25 střelců. Doporučujeme předchozí přihlášení prostřednictvím formuláře výše, SMS nebo telefonicky (+420 602522155, J. Martinec)
 • Zúčastnit se mohou členové ČSS nebo KVZ, příslušníci PČR, ČA, příslušníci bezpečnostních služeb a ostatní držitelé zbrojních průkazů.
 • Vlastní zbraně a střelivo ráže .22LR, s puškohledem, max. zvětšení 4x.
 • Puškohledy s variabilním zvětšení musí být fixovány na hodnotě 4x.
 • Zadní bag a podpěry typu “lešení” jsou zakázány s výjimkou bipodu typu Harris.
 • Pozorovací dalekohled je nezbytným doplňkem minimálně při střelbě na terč se smajlíky.
 • Pažba bez omezení, ale pažba, ani dlaň či hřbet ruky podpírající pažbu se nesmí dotýkat podložky.
 • Závodníci startují na vlastní nebezpečí
 • Přihlášky prostřednictvím webového formuláře, telefonicky, nebo při prezentaci na místě
 • Další náležitosti řeší propozice