Novinky
SPORTOVNÍ MALORÁŽKA 2019

  Výsledky 9. kola soutěže Sportovní malorážka s puškohledem 2019                  

více
LETNÍ CENA ODSTŘELOVAČŮ 2019 - VÝSLEDKY

                VÝSLEDKY ZÁVODU    ve střelbě  z Opu do 300m Lib+Sp+St                 

více
Mimořádná členská schůze

Dne 9.5.2019 proběhla Mimořádná členská schůze oddílu sportovní střelby. Závěry z této schůze jsou platné pro následující období a seznámit se s nimi můžete v klubové sekci                     Dne 7. února 2019...

více
Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019

    Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019 najdete v klubové sekci nebo zde

více

Sportovní malorážka s puškohledem, 4. kolo, 26. 5. 2019

 

SPORTOVNÍ MALORÁŽKA S PUŠKOHLEDEM 2019

DESETIKOLOVÁ SOUTĚŽ - započítává se 5 nejlepších výsledků z 10 kol

26.05.2019 4. KOLO propozice výsledky  zápis

 

 

Maximální počet střelců Přihlášeno Zbývající místa
25 19 06

 

 

SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH

 

 

 

 

 

 

Komentář ke čtvrtému kolu soutěže

 

 

V neděli 26. května pokračovala desetidílná soutěž ve střelbě ze sportovní malorážky s puškohledem už čtvrtým kolem. Je potěšitelné, že se na malorážkové střelnici v areálu policejních škol v Holešově opět sešla docela slušná konkurence, čítající 19 závodníků. I když je obvyklá základní sestava téměř neměnná, závod přece jen přilákal několik nových střelců. To je velice dobře, protože se tím alespoň trochu vyrovnává početní převaha domácích závodníků a soutěž tím získává na atraktivitě.

 

 

 

 

 

Malorážka se v Holešově střílí z polohy vleže. Všechny terče jsou umístěny ve vzdálenosti 50 metrů a povoleno je maximální čtyřnásobné zvětšení puškohledu. Závod má dvě části. Terče první sekce vidíte na obrázku výše. Druhá část je už jen jedna položka a tou je střelba na stranou běžící cíl ve stejné vzdálenosti.

 

 

Výsledky 4. kola

 

 

Pozvolna, jak plyne čas, je zřetelná i zvyšující se úrověň soutěžících. Je to vidět ve výsledcích zejména v první části, kde měl například Pavel Krahulík ztrátu pouhých 4 bodů. Jenže takto skvělý začátek dokáže zvrátit pouhých pět ran na zbývající položku běžící cíl. Stačí jednou minout a je vymalováno...  Ovšem i v této disciplíně je vidět zřetený progres. Dnes už dokáže prakticky kdokoliv trefit běhnu 5x a nejlepší dokonce se ztrátou jediného bodu.

 

Také nám pomaličku dorůstá mladá generace. Klárka Masná se vůbec nebojí zalehnout na palebné stanoviště vedle ostřílených veteránů. Se svým otcem získává zkušenosti a jistotu na okolních závodech a podle toho také vypadají její terče. Myslím, že její případ je hodný následování!

 

 

  

 

Čtvrté kolo malorážky v Holešově vybojoval s přehledem holešovský Antonín Humplík. Jeho 493 bodů se nepodařilo nikomu ze soupeřů překonat a poprávu si mohl znova zavěsit na hruď zlatou medaili. Prvním místem současně navázal na zlatý kov z Prostějova o jeden den dřív, kde také zvítězil v nové soutěži "Sniper 22".  

 

Rozhodnout o druhém a třetím místě ve čtvrtém kole nebylo skutečně jednoduché. V součtu všech položek měli na kontě shodně Radek Kovařík s SKP Přerov i Bohumil Nepodal, reprezentující Patriot Ostrava. Oba nastříleli 490 bodů. Oba měli rovněž běhnu, podle níž se určuje obvykle pořadí, za 49 bodů.  Více terčů s maximálním počtem zásahů ale nastřílel v tomto kole Radek Kovařík a proto mu rozhodčí přisoudili druhé místo.

 

 

 

 

Závod v malé odstřelovačce bude pokračovat za necelý měsíc. Mezitím nás čeká prestižní Velká cena Moravy odstřelovačů v Dobroticích ve dnech 6. - 8. června 2019. 

 

S příznivci malorážky se potom opět setkáme  v neděli 23. června na malorážkové střelnici Vyšší a Střední policejní školy v Holešově. Pokud by se chtěl ještě někdo přidat, má stále šanci, protože se do závěrečné klasifikace započítává pouze pět nejlepších výsledků průběžných závodů.


Díky všem závodníkům za účast a těm, kdo se podíleli na organizaci závodu rovněž za jejich práci!


mart

 

 

 

 

SPORTOVNÍ MALORÁŽKA S PUŠKOHLEDEM 2019

DESETIKOLOVÁ SOUTĚŽ - započítává se 5 nejlepších výsledků z 10 kol

26.05.2019 4. KOLO propozice výsledky  zápis

 

 

 

 

Informace k vícekolové soutěži:

 

 • Desetikolová soutěž jednotlivců ve střelbě z malorážní pušky s puškohledem do 50 metrů, bez rozdílu kategorií
 • Do závěrečného součtu se každému jednotlivci započítají výsledky pěti nejlepších kol, přičemž všechny dílčí závody proběhnou na malorážkové střelnici v areálu policejních škol v Holešově.
 • Z důvodů omezené kapacity střelnice je počet závodníků v jednom kole omezen počtem 25 střelců. Doporučujeme předchozí přihlášení prostřednictvím formuláře výše, SMS nebo telefonicky (+420 602522155, J. Martinec)
 • Zúčastnit se mohou členové ČSS nebo KVZ, příslušníci PČR, ČA, příslušníci bezpečnostních služeb a ostatní držitelé zbrojních průkazů.
 • Vlastní zbraně a střelivo ráže .22LR, s puškohledem, max. zvětšení 4x.
 • Puškohledy s variabilním zvětšení musí být fixovány na hodnotě 4x.
 • Zadní bag a podpěry typu “lešení” jsou zakázány s výjimkou bipodu typu Harris.
 • Pozorovací dalekohled je nezbytným doplňkem minimálně při střelbě na terč se smajlíky.
 • Pažba bez omezení, ale pažba, ani dlaň či hřbet ruky podpírající pažbu se nesmí dotýkat podložky.
 • Závodníci startují na vlastní nebezpečí
 • Přihlášky prostřednictvím webového formuláře, telefonicky, nebo při prezentaci na místě
 • Další náležitosti řeší propozice