Novinky
SPORTOVNÍ MALORÁŽKA 2019

  Výsledky 9. kola soutěže Sportovní malorážka s puškohledem 2019                  

více
LETNÍ CENA ODSTŘELOVAČŮ 2019 - VÝSLEDKY

                VÝSLEDKY ZÁVODU    ve střelbě  z Opu do 300m Lib+Sp+St                 

více
Mimořádná členská schůze

Dne 9.5.2019 proběhla Mimořádná členská schůze oddílu sportovní střelby. Závěry z této schůze jsou platné pro následující období a seznámit se s nimi můžete v klubové sekci                     Dne 7. února 2019...

více
Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019

    Pracovní návrh nového zákona o zbraních – verze LEDEN 2019 najdete v klubové sekci nebo zde

více

Sportovní malorážka s puškohledem, 1. kolo, 3. 3. 2019

 

 

SPORTOVNÍ MALORÁŽKA S PUŠKOHLEDEM 2019

DESETIKOLOVÁ SOUTĚŽ - započítává se 5 nejlepších výsledků

 

03.03.2019 1. KOLO  propozice výsledky  zápis  

 

 

Maximální počet střelců Přihlášeno Zbývající místa
25 15 10

 

 

 SEZNAM PŘIHLÁŠENÝCH

 

 

 

 Komentář k prvnímu kolu

 

Slunné dny na konci letošního února už trochu sváděly nedočkavce k odlehčení zimní výstroje, ovšem ten kdo to přehnal a na první březnovou malou odstřelovačku nezvolil odpovídající oděv, takříkajíc "klepal kosu".  Slunce zůstalo po ránu skryté za mraky a teplota jen velmi pozvolna opouštěla nultý bod.

 

Termín zahajovacího závodu desetikolové soutěže ve střelbě z malorážky s puškohledem byl stanoven na neděli 3. března. Oproti loňsku nedošlo prakticky k žádným změnám. Dílčí kola jsou naplánovány vždy na nedělní dopoledne a všechno by se mělo i nadále odehrávat na malorážkové střelnici v areálu policejních škol v Holešově.

 

 

 

 

Zájem střelců tentokrát nebyl nikterak převratný. K prezentaci dorazilo pouhých 13 závodníků a to především skalních fanoušků, se kterými jsme se pravidelně setkávali na soutěžích i během zimí přestávky.

 

 

 

 

První závod  letošního roku vyhrál nově příchozí Radek Kovařík z SKP Přerov. Ve sportovní části, v mířené i rychlopalbě, dokázal na jednotlivých terčích nastřílet vysoká čísla a to vše podepsal zásahy v plném počtu na běžícím terči. Premiéra mu tedy vyšla skvěle. Získal 484 bodů a s tím i vítězství v prvním kole závodu.

Na druhé příčce se umístil Karel Kašpárek, kterému se zase v poslední době daří zejména na běhnách. Také trefil 5x a výsledek 477 bodů mu zajistil nejen stříbrnou medaili, ale také dobrý základ do celoročního hodnocení.

 

Třetí místo zůstalo na Jiřího Martince s 468 body. Stejně, jako Karel Kratochvíl na čtvrtém místě měl slabší začátek a navíc netreffil jedenkrát běhnu...

 

Výsledky všech ostatních závodníků naleznete zde a v tabulce pod tímto odkazem najdete, jak si počínali střelci na jednotlivých terčích...

 

 

 

 

Takže takto nějak probíhalo zahřívací březnové kolo letošní holešovské malorážky. Gratulujeme vítězům a přejeme napříště více štěstí všem, co se jim příliš nedařilo. Příště se sejdeme začátkem dubna, přesněji 7. 4. 2019. To už snad bude přeci jen trochu teplejší počasí...

 

 

JiM

 

 

 

SPORTOVNÍ MALORÁŽKA S PUŠKOHLEDEM 2019

DESETIKOLOVÁ SOUTĚŽ - započítává se 5 nejlepších výsledků

 

03.03.2019 1. KOLO propozice výsledky zápis

 

 

 

Informace k vícekolové soutěži:

 

 • Desetikolová soutěž jednotlivců ve střelbě z malorážní pušky s puškohledem do 50 metrů, bez rozdílu kategorií
 • Do závěrečného součtu se každému jednotlivci započítají výsledky pěti nejlepších kol, přičemž všechny dílčí závody proběhnou na malorážkové střelnici v areálu policejních škol v Holešově.
 • Z důvodů omezené kapacity střelnice je počet závodníků v jednom kole omezen počtem 25 střelců. Doporučujeme předchozí přihlášení prostřednictvím formuláře výše, SMS nebo telefonicky (+420 602522155, J. Martinec) 
 • Zúčastnit se mohou členové ČSS nebo KVZ, příslušníci PČR, ČA, příslušníci bezpečnostních služeb a ostatní držitelé zbrojních průkazů.  
 • Vlastní zbraně a střelivo ráže .22LR, s puškohledem, max. zvětšení 4x.
 • Puškohledy s variabilním zvětšení musí být fixovány na hodnotě 4x.
 • Zadní bag a podpěry typu “lešení” jsou zakázány s výjimkou bipodu typu Harris.
 • Pozorovací dalekohled je nezbytným doplňkem minimálně při střelbě na terč se smajlíky.
 • Pažba bez omezení, ale pažba, ani dlaň či hřbet ruky podpírající pažbu se nesmí dotýkat podložky. 
 • Závodníci startují na vlastní nebezpečí
 • Přihlášky prostřednictvím webového formuláře, telefonicky, nebo při prezentaci na místě
 • Další náležitosti řeší propozice